Vítejte do světa, kde se dějiny psaly na kůži! Vezměme to hezky od počátku. První známé stopy o tetování pocházejí již z doby kamenné, kde primitivními nástroji (ostré kosti a zuby zvířat) dávní umělci vytvářeli pomocí pigmentu jednoduché obrazce na lidské kůži. Ale nešlo jen o módní doplněk! Tetování mělo důležitý rituální a náboženský význam. Starověcí Egypťané si vytetovávali symboly, které jim měly pomoci na cestě do posmrtného života. A co teprve Maorové na Novém Zélandu? Jejich tetování bylo jakýmsi vizuálním jazykem, který vyprávěl příběhy jejich předků.
S příchodem historických velikánů, jako byl slavný Julius Caesar, se tetování začalo šířit i do Evropy. Avšak v té době se tetování dostalo do špatného povědomí, protože bylo spojováno s otroky a zločinci. To však nezastavilo odvážné námořníky, kteří si na svých dlouhých plavbách vytetovávali symboly štěstí, jako například kotvy nebo pin-up dívky. A tak se tetování začalo postupně stávat módním fenoménem.
Ale nebylo to jen o námořnících! V průběhu dějin se tetování proplétalo s různými kulturami a společenskými vlnami. V 19. století tetování zažívalo obrovský rozmach v Japonsku. Japonské tetování, známé jako irezumi, bylo mistrovským uměním, které vyžadovalo neuvěřitelnou preciznost a trpělivost. Na japonských tělech se rozvíjely epické příběhy, které vyprávěly o hrdinech, démonech a mystických tvorech.
A pak přišlo 20. století s jeho rozkvětem popkultury a subkultur. Tetování se stalo symbolem rebelství, individuality a uměleckého vyjádření. Rockové hvězdy, filmové ikony a sportovní legendy začaly tetování nosit jako módní ozdoby.
A dnes? Dnes je tetování tak rozšířené, že se těžko setkáte s někým, kdo by neměl alespoň trošku té barvu pod kůží. Ale zároveň se i tetovací umění posunulo na zcela novou úroveň. Fotorealistické portréty, abstraktní kompozice a moderní umělecké směry se stávají součástí tetování 21. století.